Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.


PÉČE O PROVÁZKOVÉ ZÁCLONY
Péče o provázkové záclony

1. Praní

Protože jsou provázkové záclony vyrobeny z materiálu 100% polyester (100 % PES), lze je opakovaně prát. Aby se provázky nezamotaly, je třeba na zácloně udělat na několika místech uzel a nejlépe ještě vložit do pracího sáčku, který se postará o praní bez nehody. Prací sáčky naleznete také v naší nabídce.

2. Věšení

Provázkové záclony uchytíte pomocí tunýlku na klasickou záclonovou tyč nebo je zavěsíte jednoduše žabkami. Dokonalého efektu  docílíte, pokud použijete pro stejnou plochu dvojnásobného množství materiálu.

 

3. Úprava záclon

Provázkové záclony můžete také zastřihovat na požadovanou délku i šířku. Málokdo však ví, že se provázková záclona zkracuje pomocí nůžek, až když visí. V tom případě se postarejte o to, aby byla horní část záclony na pevné ploše dobře zafixována. Pak pomocí pravítka nebo jiného plochého předmětu vytáhněte provázky do výšky, ve které chcete zkracovat a nůžkami upravte na požadovanou délku. Struktura vláken umožňuje šikmé či elipsovité zastřižení a navíc se po zastřižení konce provázků nepářou. V případě úpravy do originálního tvaru je však zapotřebí raději použít šablonu. Na fotografii je zobrazená bílá provázková záclona z našeho sortimentu.